AYVALIK’TA BAŞARILI ÇALIŞTIRICI SERSAN’DAN BİR GURUR DAHA
Özel

28 Haziran 2021

Ayvalık’ta, taekwondo sporunda elde ettiği başarılarıyla ismini sık sık yurt geneli ve dünyaya duyuran Volkan Sersan ‘ın, spor bilimleri alanındaki ilk uluslararası akademik çalışması yayınlandı.

 2006 yılından bugüne kadar Ayvalık Spor Kulübü başkanlığını ve taekwondo antrenörlüğünü yürüten ve gerek uluslararası gerekse ulusal maçlarda sporcularının almış olduğu birçok başarının mimarı olan Volkan Sersan, akademik kariyerine bir yenisini daha ekledi.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde Spor Yöneticiliği alanında Tezli Yüksek Lisansını bitirmek üzere olan Sersan, hakem süreci sonrası yayınlanan çalışmasında,  olimpik spor branşlarında teknoloji kullanımına değinerek 21.yüzyıl kavramlarının önemini bir kez daha ortaya koydu.

Ayvalık’ta çocukların ve gençlerin taekwondo gibi olimpik bir spor branşı ile tanışmasını sağlayan ve vermiş olduğu profesyonel eğitimler ile adından sıkça söz ettiren Volkan Sersan akademik alanda da ilk imzasını böylelikle atmış oldu. Eğitim vermiş olduğu sporcularına ilk başta ahlaklı, hoşgörülü, dürüst, güvenilir, çalışkan ve disiplinli bireyler olmayı öğretmeye çalıştıklarını belirten Sersan, “Hayatlarında yeni pencereler açmaya çalışıyoruz. Açmış olduğumuz bu pencereler onları gerçek hayatın zorluklarını görmeye ve bu zorluklarla mücadele etmeye odaklıyor. Kaliteli birey kaliteli toplumun temel taşıdır. Bu sebeple her konuda kendini yetiştiren, geliştiren, genel kültürü kuvvetli, bilgili, konuşması, oturması, kalkması ve davranışları ile öncü olabilen ve en önemlisi vatanına milletine bağlı gençleri yetiştirmek birinci vazifemiz olmalıdır" dedi.

Aynı zamanda Türkiye Taekwondo Federasyonu Gençler Milli Takım Antrenörü olarak görev yapan Volkan Sersan Pandemi döneminde de Ayvalık'ta en fazla lisanslı sporcu ile amatör spor kulüpleri içerisinde birinci sırada olduklarını belirterek "Çok şükür bir sporcumuzda bile olumsuz bir durum yaşamadan çalışmalarımızı 13 Nisan'a kadar devam ettirmiştik. 45 günlük son kapanma sonrası 1 Haziran da tekrar çalışmalara başladık. Amacımız kayıp yıllar olarak gördüğümüz 2020 ve 2021'i geride bırakıp 2022 de güzel başarılara ulaşmaktır. Bunu yapabilecek ve başarılı olabilecek güçteyiz. Sporcularımıza inanıyor ve güveniyoruz. Bizleri pandemi sürecinde bile yalnız bırakmayan bizlere inanan ve güvenen kulüp olarak yaşadığımız her türlü zorluğa rağmen maddi manevi desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen bütün velilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Herşey Ayvalık için.” diye konuştu. 

 

  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Sakarya Mah. Atatürk Cad. Özaral Pasaji No:179/14 Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Serdar Göktekin
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Gülçin Akyel
Sayfa Editörü :  Yahya Altıntaş
Muhabir :  Birol Aslan
Muhabir :  Gökhan Kula
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24