BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN OKULLARA 25 BİN ADET TOP

01 Aralık 2017
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Kurtdereli Spor Salonu'nda düzenlenen etkinlikte okullara 25 bin adet top dağıtıldı. Top dağıtım töreni öncesi Karizma Show tarafından gerçekleştirilen akrobatik smaç gösterileri büyük beğeni aldı.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sosyal, kültürel ve sportif faaliyet ve çalışmalara desteğini sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından bugün 712 okul, 184 bin 366 öğrenci, 151 amatör spor kulübüne 25 bin adet top dağıtım töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak geleneksel hale getirdiğimiz top dağıtım merasimine hoş geldiniz. Bugün 25 bin top sporcularla buluşacak. Böylece 700 okulumuz 20’şer topla buluşacak. 185 bin öğrenci sporun branşlarında başarılı olmak için gayret sarf edecekler. Gençler bizim her şeyimiz, bu iş sadece Milli Eğitim’in görevi değil, yerel yönetimlerinde bu konuda sorumlu olduğunu düşünüyoruz. Spor, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan alıkoyuyor. Enerjisini sağlıklı şekilde kullanmasını sağlıyor. Spor, disiplini, başarıyı, rekabeti getiriyor. Bizi biz yapan değerleri özümsemeyi gerektiriyor. Bu genç kardeşlerimize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Başkan Kafaoğlu ayrıca yarın Teknik Direktör Yılmaz Vural’ın, U-21 Milli Takımı Teknik Direktörü Emre Aşık’ın ve eski Hakem Mustafa Çulcu’nun katılacağı bir programa da katılımcıları davet etti. Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ise yaptığı konuşmada, "Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Devletin imkanları ile yaptıklarımız ile bazen yetersizlikler oluyor. Büyükşehir Belediyesi’nin bu katkıyı esirgememesi bizi mutlu etti. Tüm şehir olarak, tüm kamu kuruluşları ile sizlere güzel hizmetler sunmak için el birliği ile kenetlendik” dedi.
Konuşmalar sonrasında Karizma Show tarafından gerçekleştirilen akrobatik smaç gösterileri davetliler tarafından ilgiyle izlendi. Şov sonrası protokol üyeleri tarafından okullara topların teslimi gerçekleştirildi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği törene Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan ve ASKF Başkanı Metin Mengüç ile çok sayıda davetli katıldı.
 
  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Sakarya Mah. Atatürk Cad. Özaral Pasaji No:179/14 Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Serdar Göktekin
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Gülçin Akyel
Sayfa Editörü :  Yahya Altıntaş
Muhabir :  Birol Aslan
Muhabir :  Gökhan Kula
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24