YILMAZ VE ERGİN AYVALIK’I YENİDEN İNŞA ETMEYE KARARLI
Özel

26 May 2020

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, bayramın ikinci gününde Güre, Edremit ve Ayvalık’ta süren çalışmaları yerinde inceledi.

Körfez Bölgesi’ndeki ziyaretlerinde bölgenin turizm alanındaki gelirlerini arttırabilmek için alt yapı çalışmalarına önem verdiklerini kaydeden Başkan Yılmaz, hedeflerinin bölge turizmini 12 aya yaymak olduğunun altını çizdi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Güre’deki çalışmalarını değerlendiren Yücel Yılmaz, "Güre'de de hummalı çalışmamız sürüyor. Elektrikleri kesik kordon Güre mahalle ve ilçe sakinlerine yakışır hale getiriliyor. Burada muhtarlık döneminden sonra ortalama 30 yıl, yani 6 dönem CHP’li belediyenin hizmet üretmediği asfaltlanmayan giriş yolundan sonra kordonu da düzenlemek AK Partili büyükşehir belediyesi olarak yapmak bize nasip oldu" ifadelerini kullandı.

YILMAZ’IN İKİNCİ DURAĞI AYVALIK OLDU

Büyükşehir Belediyesi’nin körfez bölgesindeki başlattığı çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Yılmaz bu yöndeki ziyaretlerinin ikinci etabını ise Ayvalık’a yönelik gerçekleştirdi.

Ayvalık’ta; Belediye Başkanı Mesut Ergin, Belediye Meclis Üyesi Merih Arslan, AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp, MHP Ayvalık İlçe Başkanı Mehmet Sıray tarafından karşılanan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a; Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yasin Sagay, Büyükşehir Belediyesi Edremit Körfez Koordinatörü Kazım Arslan ve daire amirleri eşlik etti.

Ayvalık’ta ilçe girişi ve ilçe merkezindeki asfaltlama çalışmalarını Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ve beraberindekilerle inceleyen Başkan Yılmaz, sık sık Başkan Ergin ile istişarelerde bulundu.

BASKİ tarafından süren alt yapı çalışmalarını da denetleyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Sarımsaklı’da da Ayvalık Belediyesi tarafından yapılan yol yenileme çalışmalarını takip etti.

İncelemelerinin ardından Başkan Yılmaz, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in ailesine ait Ergin Otel’de demlenen çaylar eşliğinde beraberindekilerle görüş alışverişinde bulunmayı da ihmal etmedi.

BAŞKAN YILMAZ, “ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ SÜRECEK”

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir’in Edremit Körfezi ile birlikte 290 kilometrelik bir sahile sahip olduğunu hatırlatarak, “Bu bölgemizde çalışmalarımıza başladık. Bugün Güre’den başlayarak, Altınkum ve Ayvalık’ta süren tüm çalışmaları yerinde inceliyoruz. Ayvalık’ta, belediye başkanımız Mesut Ergin ile önceden istişare ettiğimiz gibi kendisi bordürleri yaptırdı bizde asfalt ekiplerimizi gönderdik. Şu anda sahadaki ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Bu çalışmalar bir buçuk ay kadar sürecek. Ama ilçemize gelen misafirlerimizin bu çalışmalardan olumsuz etkilenmemesi için olabildiğince güzergâhlardaki yolları açarak ilerleyebilecek planlamalar yaptık. Şu anda Ayvalık’ın şehir merkezinde Covit 19 salgını nedeniyle gerçekleşene Ramazan Bayramı’na ait sokağa çıkma yasağını da fırsat bilerek arkadaşlarımız çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar. Bu çalışmalarımız henüz bir başlangıçtır. Nasip olursa, insanlarımız Eylül ayı itibariyle yerli ve yabancı misafirlerimiz gittikten sonra planladığımız meydan projelerini, BASKİ’nin alt yapı çalışmalarını aralıksız sürdüreceğiz.” dedi.

“AYVALIK BİZE; TÜRKİYE’NİN VE DÜNYA’NIN EMANETİDİR”

Ayvalık’ın, Balıkesir’in ilçeleri arasında bir anket yapıldığında Erdek ile birlikte önde çıktığını savunan Başkan Yılmaz, “Biz Ayvalık ve Erdek’i turizm alanında hak ettikleri yere yeniden geri getirmeye çalışıyoruz. Ayvalık Belediye Başkanımız Mesut Ergin de bu konuda yatkın bir eğilim içerisinde. Biz istiyoruz ki, Balıkesir, yaşanılabilir, kaliteli, ekonomik ve güvenli bir şehir olsun. Bu anlamda en çok önemsediğimiz ilçelerimizden birisi de son derece kalabalık turistleri misafir olarak kabul eden Ayvalık’tır. Ben her fırsatta, ‘Balıkesir bütünüyle çok güzel… Balıkesir’in çoğu köşesi Balıkesirlilerindir. Ama Ayvalık bize; Türkiye’nin ve Dünya’nın emanetidir’ diyorum. Bu yüzden de Ayvalık’a hak ettiği şekilde en üst düzeyde hizmet getirmemiz gerekiyor. Zaten bugün Başkanımız Mesut Ergin ile hep bunları konuştuk. İnşallah belediye başkanı olduğumuz sürece, her ikimizde Ayvalık’a çok güzel hizmet ve yatırımlar yapacağız. Bu yönde yaptığımız yatırımların hepsi bu güzel ilçemizin ihtiyaç duyduğu ve kamuoyunun da desteklediği yatırımlardır.” diye konuştu.

AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI ERGİN BAŞKAN YILMAZ’A TEŞEKKÜR ETTİ

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ise Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın Ramazan Bayramı tatili olmasına rağmen Ayvalık’a gelerek Büyükşehir ekiplerinin sürdürdüğü çalışmaları incelemek üzere kendilerine yönelik nazik bir ziyaret gerçekleştirmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Ayvalık’taki sahada yapılan çalışmaları Yücel Yılmaz ile birlikte incelediklerini kaydeden Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Ayvalık, özellikle bu Covit 19 pandemisinin beraberinde getirdiği kriz sonrasında ve turizm sezonunun başlangıcı itibariyle bu çalışmaların Ayvalık halkı ve esnafına da son derece yararlı sonuçlar doğuracağına inanıyorum. Bu ç.alışmalar nedeniyle büyükşehire özellikle teşekkür ediyorum.” dedi.

Yücel Yılmaz’ın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olması hasebiyle, Balıkesir’e bağlı 20 ilçede var olan eksikliklerin giderilmesine yönelik ilçe belediye başkanlarının da talepleriyle hareket ettiğini kaydeden Başkan Mesut Ergin, “İnanıyorum ki süreç içerisinde Ayvalık’ın ihtiyacı olan bütün projeleri zaman içerisinde hayata geçireceğimize yürekten inanıyorum” diye konuştu.

 

  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Çarşı Sokak No:21 Saatli Camii Aralığı Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Selahattin Yay
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Serdar Göktekin
Sayfa Editörü :  Cengiz Tosunyılmaz
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24