ÇÖPLÜĞÜN ALTIN ÇOCUKLARI İÇİN GENÇ YÜREKLERDEN ANLAMLI MÜCADELE

15 Şubat 2022

Ayvalık’ta, bir grup gönüllü genç tarafından kurulan “Çöplüğün Altın Çocukları” isimli grup, sokak hayvanlarına yönelik gerçekleştirdikleri sosyal çalışmalarla vatandaşların takdirini topluyor.

 

 

Ayvalık’ta Umut Şen ve Aylin Gençel’in öncülüğünde Erdinç Evren ve Arda Ateş isimli hayvan severler tarafından bir sosyal paylaşım sitesinde kurulan gruptan seslerini duyurmaya çalışan gençler, ilçedeki çöplük alanlara terk edilmiş sokak hayvanlarının adeta yakaran sesi olmayı başardı.

Kendi cep harçlıklarının yanı sıra “Çöplüğün Altın Çocukları” adını verdikleri sosyal medya grubundan yaptıkları paylaşımlarla hayvan sever vatandaşların da katkılarıyla sokak hayvanlarının karınlarını doyurmaya çalışan genç yüreklere Ayvalık Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Göksel Aktaş’ın da destek verdiği öğrenildi.

Yaptıkları çalışmalarla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan grup lideri Umut Şen, ilçe genelinde sokak hayvanlarının özelikle soğuk kış günlerinde yiyecek bulabilmekte zorlandığını söyledi.

Her gün Ayvalık merkez, Altınova ve Küçükköy mahallelerindeki çöplük alanlarda kaderlerine terk edilmiş durumdaki sokak hayvanlarının imdadına koşmaya çalıştıklarının altını çizen Şen, “Her gün yüzlerce sokak hayvanına gerek evlerimizde hazırladığımız kemik suyuna doğradığımız ekmekler ve hayırsever büyüklerimizin destekleriyle pet shoplardan satın aldığımız mamaları ulaştırmaya çalışıyoruz. Ama artık ekonomik anlamda bizler de zor duruma girdik. İnanın o kadar çok hayvan var ki ulaştırmaya çalıştığımız mamalar yetmiyor.  O zavallı hayvanların aç kalmamaları için halkımızdan da destekler bekliyoruz” dedi.

Çöplük alanlardaki özellikle yavruları olan anaç sokak köpeklerine küçük kulübeler yapmaya çalıştıklarını kaydeden Umut Şen, “ Bizlere ulaşmak isteyen duyarlı vatandaşlarımız https://www.instagram.com/cac_ayvalik/ linkine tıklayarak temas sağlayabilirler. Mama desteğinde bulunabilirler. İnanıyorum ki halkımızın da destekleriyle Ayvalık’ımızda aç sokak hayvanı kalmayacaktır” diye konuştu.

 

  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Sakarya Mah. Atatürk Cad. Özaral Pasaji No:179/14 Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Serdar Göktekin
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Gülçin Akyel
Sayfa Editörü :  Yahya Altıntaş
Muhabir :  Birol Aslan
Muhabir :  Gökhan Kula
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24