BURHANİYE BELEDİYESİ’NDEN CAN DOSTLAR İÇİN BİR İLK DAHA

11 Ocak 2022

Burhaniye Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik bir ilki daha gerçekleştirerek kemik öğütücü makine imal etti. Her gün kasaplardan toplanan kemikler bu makine ile öğütülüp çeşitli gıdalarla harmanlanarak barınaktaki hayvanlara yaş mama olarak veriliyor.

Sokak Hayvanlarına yönelik ürettiği hizmet politikalarıyla adından sıkça söz ettiren Burhaniye Belediyesi, yine bir ilke daha imza attı. Belediye şantiyesinde üretilen kemik kırma ve öğütme makinesiyle kaba kemiklerden mama üretmeye başlayan Belediye, sokak hayvanlarının daha çok ve sağlıklı şartlarda beslenmeleri için çalışmaya devam ediyor.

Burhaniye Belediyesi Alida Nedim Eraslan Sokak Hayvanları Bakımevinde uygulanmaya başlanan sistemle, atık durumda olan büyük ve küçükbaş hayvanların kemikleri günlük kasaplardan toplanarak kıyma şekline getirilip kaynatılıyor. Daha sonra bu kıyma, çeşitli gıdalarla harmanlanıp yaş mama olarak sokak hayvanlarına veriliyor.

Kaba ve bütün kemiklerin, sokak hayvanlarının hem sağlıkları hem de sosyal yaşamlarında kavga unsuru oluşturduğundan dolayı tehlikeli olduğunu söyleyen Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Bu durumu bir nebze önleyebilmek adına Belediyemiz şantiyesinde arkadaşlarımız tarafından böyle bir makine imal edildi ve kasaplardan günlük kemikler toplanmaya başlandı. Toplanan kemikler imal ettiğimiz kemik öğütücüden geçirilerek kıyma şekline getiriliyor ve sonrasında ekmek, hamur ve sokak hayvanlarının gıdalarına uygun malzemelerle harmanlanarak kaynatılıyor. Bu sistemle hem kaba kemikler doğada tehlike saçmıyor hem de sokak hayvanlarımıza yaş mama olarak geri dönüyor” dedi.

Sokak Hayvanlarıyla ilgili bu güne kadar kalıcı hizmetlere imza atan Burhaniye Belediyesi, can dostlar için bölgenin en büyük hayvan bakımevini tamamlamak üzere.. Son sistem 2’li padoklarda otomatik sulama sistemi ve tedavi alanlarıyla sokak hayvanlarını ön planda tutan Burhaniye’de, yapılan protokollerle atık yağlarda takas edilerek sokak hayvanlarına mama olarak kazandırılıyor. Belediye ayrıca düzenli olarak sokaklarda hayvanları besleyerek tedavilerini yapıyor.

  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Sakarya Mah. Atatürk Cad. Özaral Pasaji No:179/14 Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Serdar Göktekin
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Gülçin Akyel
Sayfa Editörü :  Yahya Altıntaş
Muhabir :  Birol Aslan
Muhabir :  Gökhan Kula
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24