NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNDE ÇALIŞMA SAATLERİ UZATILDI

09 Mart 2020
Balıkesir İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Reis Demir, vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, sürücü belgesi ve pasaport işlemlerini daha rahat bir ortamda yapabilmelerini sağlamak amacıyla il genelinde nüfus müdürlüklerinin Cumartesi günleri de dahil olmak üzere fazla mesai yapacaklarını belirtti. 
Balıkesir İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Reis Demir yaptığı açıklamada “Bakanlığımızın talimatıyla 2020 Mart ayından itibaren bütün nüfus teşkilatında hafta sonu Cumartesi günleri sabah saat 9 ile 16 arası, her gün öğlen ara vermeksizin akşam 18’e kadar tüm ilçelerimizde de fazla mesai veriyoruz. Burada ki esas amacımız vatandaşlarımızın özellikle Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı müracatlarını sağlamak ve ilimizde ki tüm vatandaşlarımızın yeni kimlik kartlarını almalarını sağlamak arzusundayız. Ayrıca diğer nüfus hizmetlerine ilişkin iş ve işlemlerinde de vatandaşlarımızın daha hızlı ve kısa zamanda sonuçlandırmak için bu çalışmalar başlatılmıştır. Özellikle vatandaşlarımızın ricamız bizim fazla mesai saatlerine itibar etsinler. Özellikle hafta sonları teşkilatlarımız daha müsait rahat ve sakin ortamda yapmaları mümkündür. Malesef vatandaşlarımız hafta sonu mesailerine rağbet etmediler ve yıl sonunda da aşırı derecede yoğunluk yaşandı. Gerek Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, sürücü belgesi ve pasaport işlemleri olarak her ay düzenli olarak istatistik almaktayız. Şubat ayı itibariyle ilimiz geneli itibariyle 825 bin 90 vatandaşımıza kimlik kartı vermiş bulunmaktayız. Bunun yanı sıra 128 bin 900 adet sürücü belgesi ve akabinde 55 bin 750 tane pasaport verildi. Bunlar bizim yürüttüğümüz hizmetlerden sadece 3 tanesi. Bizim esas hedefimiz Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı müracatını tamamlamak. Bu husus bizim ve vatandaşlar açısından önemli çünkü biz Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı müracatını tam aldığımızda vatandaşlarımızın işlemlerini gelecek zamanlarda daha süratli ve hızlı bir şekilde yürüteceğiz. Zaman zaman sosyal medyada asılsız haberlere itibar etmesin vatandaşlarımız. Zaten konuyla ilgili bakanlığımızın da açıklamaları var. Eski sürücü belgelerinin yıl sonuna kadar değişmesi gerektiği konusunda izdiham yaşandı, 2020 yılı sonuna kadar eski tip sürücü belgelerinin geçerliliği sağlanmış oldu. Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı konusunda da bakanlığımızın hedeflediği süreç budur. Asılsız haberlere vatandaşlarımız itibar etmesinler zaten gerekli uyarı ve açıklamaları yapıyoruz”dedi. 
                                         
 
  • facebook hesabınızla yorumlayın:
    Share on Myspace

Konuk Olarak Yorum Yapın

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

logo
Sözcü Gazete ve Matbaacılık Turizm İnşaat Mimarlık Tic. Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Çarşı Sokak No:21 Saatli Camii Aralığı Ayvalık/Balıkesir
(0 266) 313 00 65/66
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İmtiyaz Sahibi :  Selahattin Yay
Kurucusu :  Levent Engin Pamirol
Sor. Yazı İşl. Md. :  Serdar Göktekin
Sayfa Editörü :  Cengiz Tosunyılmaz
Bilgi İşlem :  Gülçin Sarıkaya
Baskı Sorumlusu :  Levent Şenol
Hukuk Danışmanı :  Mustafa Sakızlı
Haber Merkezi    Serdar Göktekin
 Kemal Kasap
 Cengiz Tosunyılmaz
:
 
Spor Müdürü :  Cemal Erhanoğlu
Reklam Müdürü :  Raşit Özgül
Katkı Yapanlar : Bülent Bilici Hüsnü Evren
  Kazım Yorulmaz Zeliha Kafa
Temsilciler
Altınoluk Hasan Şen 0536 636 38 79
Altınova Yusuf Bilici 0543 343 18 59
Ayvalık Cemal Erhanoğlu 0542 582 11 80
Balıkesir Taylan Toprak 0554 479 32 25
Burhaniye Şenol Torlak 0554 594 67 15
Edremit Tuncay Ayklan 0535 514 74 25
Gömeç Yusuf Duran  
Küçükköy Bahtiyar Yıldırım 0535 518 11 24